Očima násilníka

20. září 2007 v 15:11 | Světlana
Skupina násilníků ve vězení byla dotazována instruktorem kurzu sebeobrany na jejich výběr potencionální oběti a tady jsou některá zajímavá fakta:

1) První věc, na kterou se muži dívají, je účes. Spíše půjdou po ženě s culíkem, copanem nebo dalším účesem, který je snadno uchytitelný. Také si spíš vyberou ženu s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžným cílem.
2) Druhá věc, na níž se muži zaměří, je oblečení. Vyberou si ženu, jejíž oděv lze snadno strhnout nebo se ho zbavit. Hodně násilníků si s sebou nosí nůžky, aby mohli oblečení rozstřihnout.
3) Dívají se po ženách, které zrovna telefonují mobilem, hledají něco v kabelce nebo se během chůze něčím zabývají, neboť v těchto momentech jsou ženy nestřeženy a mohou byt snadno přemoženy.
4) Denní doba, kdy muži nejspíše zaútočí a znásilní ženu je brzo ráno,mezi 5 a 8.30.
5) Nejtypičtější a nejčastější místo je parkoviště u obchodu s potravinami. Druhé nejčastější místo je parkoviště nebo garáž u kanceláří.Třetí nejtypičtější místo jsou veřejné záchody.
6) Muži si vyhlížejí ženu, kterou mohou snadno popadnout a rychle ji odvlečou na jiné místo, kde se nemusí obávat vyrušeni.
7) Pouze 2 procenta mužů sdělila, ze s sebou nosí zbraň, protože za znásilnění je možné dostat 3-5 let, ale trest za znásilnění se zbrani je 10-15 let.
8) Pokud ukážeš jakoukoli známku boje, znejistíš je, protože jim trvá pouze minutu či dvě zjistit, ze jít po tobě nemá cenu, protože by to bylo časově náročné.
9) Tito muži řekli, že by si nevybrali ženu, která si nese deštník nebo další podobné předměty, které mohou být použité ze vzdálenosti. O klíčích to neplatí, protože, aby je žena mohla použít jako zbraň, musí se dostat skutečně blízko k útočníkovi.
10) Pár obranných mechanismů, které nás instruktor naučil, jsou: Pokud za tebou někdo jde po ulici, v garáži nebo ve výtahu,podívej se mu do obličeje a zeptej se ho na něco, např. kolik je hodin, nebo si snim krátce popovídej: To je hrůza jaké je venku počasí, to bude zase letos zima apod. Tím zjistíš, jak vypadá a můžeš ho později identifikovat a také ztratíš přitažlivost jako objekt.
11) Pokud někdo přichází směrem k tobě, dej ruce před sebe a zakřič -"stop" nebo "drž se zpátky". Většina násilníků, s nimiž tento muž mluvil, sdělila, ze nechali na pokoji ženu, která křičela, protože tím naznačila, že by se nebála bránit. To zase znamená, že vyhledávají SNADNÝ cíl.
12) Pokud s sebou nosíš pepřový sprej, zakřič Mám pepřový sprej a drž ho před sebou, to ho zastraší.
13) Pokud tě někdo popadne, nemůžeš se ubránit silou, ale můžeš ho ochromit na citlivých místech. Pokud jsi chycena okolo pasu zezadu, štípni útočníka do paže mezi podpaží a loktem anebo nahoru do vnitřního stehna - a to velmi silně. Jedna žena v kursu, který tento muž vedl, mu řekla, že štípla jednoho muže do podpaží a byla tak rozzuřena, že pronikla jeho kůží a přetrhla mu svalové vlákno,takže potřeboval stehy. Zkus se štípat na těchto místech tak silně, jak to můžeš vydržet - bolí to.
14) Po počátečním úderu jdi vždy po tříslech. Pokud udeříš tyto mužovy partie, je to extrémně bolestivá záležitost. Můžeš si myslet, že ho naštveš a on ti bude chtít víc ublížit, ale to, co násilníci sdělili instruktorovi, bylo, že tito muži chtějí ženu, která nezapříčiní problémy. Začni působit trable a on zmizí.
15) Pokud na tebe někdo položí ruce, chytni jeho první dva prsty a ohni je s velkým tlakem zpátky tak daleko, jak je možné. Instruktor to na mě předvedl, bez toho, aby použil nějaký tlak a skončila jsem na kolenou a oba kotníky mého prstu slyšitelně křaply.
16) Vždy si buď vědoma svého okolí. Pokud můžeš, jdi s někým a pokud uvidíš nějaké divné chovaní, neodbývej to, následuj své instinkty. Cítila by ses mnohem hůř, pokud bys skutečně skončila jako obět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Buffy-slayer Buffy-slayer | Web | 20. září 2007 v 16:35 | Reagovat

máš u mě diplom!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.