Mozková mrtvice

18. září 2007 v 21:02 | Světlana
Informace, kterou by jste měli poslat dál
Pravdivý příběh:
Grilovali jsme v zahradě našeho přítele Petra. Jeho manželka přecházela zahradu, a najednou při chůzi upadla. Zdalo sa nám, že se trochu třese, zdvihli jsme ji, očistili její oděv a podali ji čerstvé dobroty. Chtěli jsme zavolat pohotovost, tvrdila však, že je všechno v pořádku, má jen nové boty a není v nich zvyklá chodit. Její muž se věnoval grilovaní. Večer proběhl v dobré náladě, jen Petrova manželka byla nějak zamlklá. Překvapilo nás, když nám Peter zavolal, že zavezl manželku do nemocnice. O 23.00 hodině, tři hodiny po našem odchodu zemřela.

Kdyby alespoň jeden z nás poznal základní symptomy mozkové příhody, mohla Petrova manželka ještě žít. Někteří nezemřou ihned, zůstanou dlouhé roky odkázani na cizí pomoc.
Za minutu se dozvíte důležité věci:
Neurolog tvrdí, že když příjde pacient do tří hodin k němu, je schopný mu pomoci odstranit následky mozkové příhody. Ne každý dokáže diagnostikovat tuto chorobu a hned přivézt pacienta do nemocnice.
Neurolog hovoří o čtyřech důležitých symptomech jak rozpoznat tuto nebezpečnou chorobu:
* Poproste člověka, aby sa usmál - nedokáže to
* Poproste ho, aby pověděl celkem jednoduchou větu, např.:Dnes je velmi pěkné počasí - nedokáže to
* Poproste postiženou osobu, aby zdvihla nahoru obě ruce - nepodaři se jí to úplně, případně aby něco napsala, píše zmateně
* Poproste ho (ji), aby vyplazil jazyk. Když je jazyk stočený, a nebo s ním může hýbat jen ze strany na stranu, je to též jedno znamení mozkové příhody.
Když má postižená osoba jen jeden z těchto čtyř symptonů, volejte pohotovost a oznamte vaše pozorovaní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.